Неділя | 21, Липень 2024
Email: info@islam.ua
Home Про ДУМУ Ислам в Україні

Ислам в Україні

Історія Ісламу в Україні має глибоке коріння. Місцеві народи вперше почули про мусульман і їх релігії від приїжджих по торговельних справах купців з арабських і східних країн ще на зорі виникнення Київської Русі.

Згодом між державами стали встановлюватися більш тісні торговельні й дипломатичні зв’язки. Згідно з офіційною історією перші мусульманські поселення в Києві з’явилися в XIII столітті. В останні два століття громада мусульман на землі України розрослася, і в даний час в країні проживає близько 2-х мільйонів послідовників Ісламу.

Аж до 1917-го року релігійне життя мусульман України поступально розвивалося, але з приходом радянської влади виникли перешкоди для відкритого дотримання ритуалів, хоча мусульмани все одно продовжували слідувати шляхом своїх предків, зберігаючи релігійну спадщину.

З початку 90-х років відбулися разючі зміни в житті громади мусульман України у зв’язку початком демократичних перетворень в СРСР і наступними принциповими змінами в державно-конфессіальной відносинах. Мусульмани отримали можливість відкрито заявляти про свою релігійну приналежність, вільно реалізовувати свої релігійні потреби, здійснювати обряди Ісламу, дотримуючись традицій своїх предків. Після здобуття Україною незалежності стало можливим утворення централізованої структури для мусульманських громад, яка була б покликана скоординувати процес Ісламського релігійного відродження в країні.

9 вересня 1992 року Радою у справах релігії при Кабінеті Міністрів України було зареєстровано Духовне Управління Мусульман України (ДУМУ), яке об’єднало мусульманські громади держави. Головою ДУМУ став визнаний серед мусульман України і відомий за кордоном релігійний наставник – шейх Ахмед Тамім.

Першочергове завдання ДУМУ – забезпечення сприятливих умов для дотримання віруючими релігійних канонів відповідно до Священної Книги мусульман Кур’ану і спадщи Пророка Мухаммада. Одна з основних цілей ДУМУ – зміцнення зв’язку між мусульманськими громадами різних національностей на основі релігійних знань, переданих нашими предками без будь-яких спотворень, на основі єдиних переконань, чистих від крайнощів і екстремізму. Основні напрямки діяльності ДУМУ – поширення правильних знань Ісламу і протистояння екстремістським ідеологічним течіям, що видають себе за Ісламські.

Духовне управління мусульман України є постійним членом Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. ДУМУ бере участь в різних конференціях і симпозіумах, в тому числі і в міжнародних і бере участь в налагодженні міжконфесійного діалогу.