В Одесі збудують третю за значенням мечеть в Україні

90
В Одесі збудують третю за значенням мечеть в Україні

3 вересня в Одесі відбудеться урочиста церемонія початку будівництва соборної мечеті та закладання «капсули часу» за участі Верховного Муфтія України, губернатора області, міського голови, представників державної влади та дипломатичного корпусу.

Міжнародна мусульманська спільнота та мусульмани України надають цій події особливе значення, адже мусульманська громада Одеси* – одна з найбільших в Україні. До цього часу вона не мала справжньої культової споруди для реалізації релігійних потреб і понад 20 років користувалася пристосованими приміщеннями.

Мечеть будуватиметься на місці, де раніше знаходився молитовний будинок, за адресою вул. Балківська, 128. Вона буде входити в трійку найбільших мечетей України і вміщатиме понад 1000 вірян. При цьому завдяки складним архітектурним рішенням, що поєднують східний та західний стилі, вона стане новою релігійною та туристичною пам’яткою не лише обласного, а й державного значення.

У планах мусульманської громади не лише зробити її релігійним та освітнім центром для вірян, а й включити соборну мечеть в туристичні маршрути міста, проводити безкоштовні екскурсії та лекції для всіх охочих.

Всього в Україні проживають близько 1,5 млн мусульман серед яких є представники як корінних народів (українці, кримські татари), так і багатьох національних діаспор, в Одесі ж за неофіційними даними проживають понад 40 000 осіб.

Мусульманська громада Одеси є частиною Духовного управління мусульман України та діє з 1994 року. Голова громади – Керім Ільясов, імам м. Одеси – шейх Ільяс Умаров.


Запрошуємо ЗМІ висвітлити дану подію.

Початок заходу о 16:00.

Місце проведення: м. Одеса, вул. Балківська, 128–А.

Акредитація для журналістів:

за тел.: +38(063)142-36-24.

e-mail: press.aide@gmail.com

Відео-презентація проекту мечеті за посиланням.